Nekalé praktiky některých směnáren zřejmě brzy skončí

336x280-nocnikosilky8-1429533436.jpg

V Praze se rozmáhají ne zrovna přívětivé praktiky některých směnáren. S jednou nepříjemnou zkušeností se svěřil zahraniční turista, který si v jedné z nich směnil 50 Euro. Obdržel jen 903 Kč a na otázku, zda nejde o nějaký „mistake“, získal odpověď, že si směnárna účtuje poplatek ve výši 15%. Že je to ve směnárně uvedeno. To ano, ovšem maličkým písmem v jedné z informačních tabulí. Turista službu ihned reklamoval a požadoval obnos vrátit, ale bohužel neuspěl.
dolar a euro
Něco v podobném duchu prožil na vlastní kůži zahraniční reportér National Geographic Conor Woodman, který svůj příběh popsal v jedné ze scén tohoto dokumentárního seriálu. Nazval ji příznačně. Město podvodů. Tento šest let starý dokument však nenechal chladným vedení pražského magistrátu, které tehdy dokonce zvažovalo soudní žalobu a požadovalo omluvu.
Doposud zahraniční turisté dopláceli na nevýhodné kurzy některých pražských směnáren, nyní se však chystá opatření, které bude zakotveno v novele zákona. Hnutí STAN připravilo zákonnou úpravu ve spolupráci s Ministerstvem financí, která umožní nespokojeným zákazníkům odstoupit od smlouvy a získat zpět původní obnos.